Operowe Zwierzaki Zabawką Roku 2019!

Blog graficzny

Świętuję dziś wielki dzień. Nie do wiary! Operowe Zwierzaki otrzymały tytuł Zabawki Roku!!! Tak, to się dzieje naprawdę. Polscy jurorzy, znani rodzice, gwiazdy – doceniły wartość Baby Opery.

Dziękuję za to, dziękuję za wiarę w naszą wspólną misję popularyzacji muzyki klasycznej wśród małych dzieci!

Przystępowałam do tego konkursu z dużą dozą uczuć mieszanych... Wierzyłam oczywiście w swoją zabawkę i misję rozwoju najmłodszych przez śpiew, ale żeby wziąć udział w gali finałowej największego polskiego konkursu czyli konkursu Zabawkowicza musiałam spełnić wiele kryteriów. Przede wszystkim chciałam tam być! Choć wiele osób mi odradzało, postanowiłam zawierzyć własnej intuicji. Trochę gimnastyki myślenia, uporządkowania spraw, no i udało się wszystko. Dziękuję jurorom tego konkursu, dziękuję organizatorom, dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, za wiarę w to, że taka niszowa zabawka – misiek śpiewający operowo – może zostać doceniony jako Zabawka Roku! Marzenia się spełniają. Trzeba wierzyć, pracować, być konsekwentnym, systematycznym i wiernym swoim wartościom.

A co pisałam kilka dni temu... Próbowałam prowadzić bloga, ale towarzyszył mi kryzys... To było na długo przed ogłoszeniem wyników konkursu.

---

Misja Baby Opera... Nic nie było do tej pory tak wspaniałe i tak trudne zarazem.

Dziś mam lekki kryzys. Czy jak tak dalej pójdzie będę już śpiewać tylko koncerty dla dzieci?

Baby Opera pochłania mnie bez reszty: organizacja spotkań i koncertów, nagranie teledysku, sesje zdjęciowe, udział w konkursie Zabawka Roku. Ale tęsknię też za śpiewem i koncertami dla dorosłych melomanów, za spektaklami w teatrze, koncertami filharmonicznymi. Pragnę więcej i więcej. Od czego, od kogo to zależy? Czy wystarczy tylko marzyć?

Baby Opera – nikt wcześniej tego nie wymyślił, nikt przede mną nie wpadł na połączenie głosu operowego z pluszakiem – w takim wydaniu, by zaprezentować najsłynniejsze utwory w dziejach świata. Przecież nie wolno mi z tego zrezygnować. Tak jak z „bel canta”... Dźwięczą mi w uszach słowa maestry Bogny Sokorskiej: „nie wolno ci z tego zrezygnować”...!

---

Otrzymałam właśnie odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Zaszczytne wyróżnienie. Tak bardzo się cieszę, że wreszcie zostałam doceniona. Czy za działalność koncertową i sceniczną, czy za dwie biografie o wielkich śpiewakach, czy za misję edukowania dzieci poprzez muzykę klasyczną i śpiew od niemowlęctwa, a może wszystko to razem przyczyniło się do tej nagrody...?

---

Pomagamy Marysi Szlązak... Maleństwo dzielnie walczy o zdrowie w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Nasz Kotek Mimi właśnie do niej szybuje. Jeżeli możecie, wesprzyjcie: https://www.siepomaga.pl/wspieramy-marysie?fbclid=IwAR2VnRbzHKqzfFrRnL_vtUIN2Lnuwihffo0nID72DFfunE_krI7O-T6wWUw

---

W tygodniu wzięłam udział w największym i najbardziej prestiżowym polskim konkursie Zabawka Roku. Nie znam jeszcze werdyktu, ale dla mnie wygraną jest to, kiedy Anna Czartoryska-Niemczycka pisze o Pingwinie Gabi: „ Jest cudowny! Moja córka jest nim zahipnotyzowana!!! Gratuluję wspaniałego pomysłu i mam nadzieję, że na Twoich zwierzakach wyrośnie całe pokolenie wrażliwych na piękno dzieci”.

---

„Musicie być mocni. Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary!”

(Św. Jan Paweł II, Krakowskie Błonia, 1979 r.)