Zabawka Roku 2022

Blog graficzny

Nowego rozdziału mojego bloga, który ma być poświęcony rozwojowi dziecka, sztuce, muzyce, wokalistyce..., w którym opowiadam o swojej aktywności artystycznej, o sukcesach Baby Opery, o tym, czym są Operowe Zwierzaki dla najmłodszych dzieci i ich rodzin… nie chciałabym zaczynać od takich tematów.

Wybaczcie, ale muszę... Jesteśmy przecież świadkami barbarzyńskiej, zbrodniczej taktyki, wykorzystywanie zimy wraz z jej mrozami po to, by skrzywdzić człowieka!
Nie sposób nie myśleć i nie angażować się, nie przeżywać tego, co się dziś dzieje w Ukrainie, szczególnie zważywszy na porę roku, która nieomal zawsze cieszyła i wciąż cieszy szczęśliwe dzieci.

Obudziliśmy się dziś w zaśnieżonej krainie. Jest biało, pięknie, a śnieg wciąż sypie.
Normalną reakcją jest uśmiech na twarzy, radość połączona z nadzieją, wizja tego, że wkrótce nadejdą święta.
Mamy od razu skojarzenia z dzieciństwem, z uciechą najmłodszych, z tymi emocjami, pełnymi radosnego niepokoju, oczekiwania na wigilijną wieczerzę, na rodzinne spotkania, zabawy, kolędowanie i prezenty od Świętego Mikołaja. Taki krajobraz za oknem, pełen śniegu, białości i światła, budzi w nas najmilsze wspomnienia.
Widzieliśmy z córeczką rano tuż za oknem dzięcioła i wiewiórkę – magia natury pokrytej śniegiem i nadchodzących świąt jest wszechobecna.

A jednak nie w pełni... Nie może tak być, gdy jednocześnie myślimy o cierpiących ludziach, naszych znajomych i nieznajomych – to nasi bracia, całe rodziny, które dotyka teraz straszliwy chłód, ciemność już pewnie od godziny 16:00 każdego dnia, być może głód i pragnienie.

Stop!

Stop tej straszliwej wojnie.

Stop pazerności, złu i głupocie ludzkiej.

Stop agresji.

Stop terroryzmowi.

Stop samolubstwu, znieczulicy i pysze.

Stop tej i każdej innej wojnie!

A jednak coś mogę zrobić, coś możemy zrobić razem.

Otrzymałam właśnie wiadomość, apel, alarm w związku ze zbiórką potrzebnych rzeczy, takich jak: koce, kołdry, ciepłe ubrania, świece, lampy, baterie, siekiery, łopaty, piły, zapalniczki oraz jedzenie...
Jeśli możecie się czymś podzielić, piszcie do nas.
Trwa zorganizowana zbiórka i 6 grudnia rusza transport. To się uda!

Cóż, to miał być blog-tekst, w którym chwalę się nagrodą Zabawka Roku.

Tak, jesteśmy Zabawką Roku 2022.
To wielka duma, powód do radości, bowiem zostaliśmy docenieni przez ekspertów, przez rodziców, przez dzieci, przez gwiazdy, przez psychologów i lekarzy.
Jest to wielkie wyróżnienie, które świadczy o tym, że jesteśmy potrzebni, mamy ważną misję i będziemy ją kontynuować, mimo tak ciężkich czasów.

Przeglądając social media widzę dziś polskich celebrytów w kostiumach kąpielowych, na plażach w ciepłych krajach, z drinkiem, pozbawionych takich emocji, jakich my tutaj doświadczamy, reklamujących różne produkty. Z tego żyją, rozumiem. Zresztą cudownie byłoby być teraz na ciepłej plaży, nieprawdaż…?

Należy normalnie żyć i korzystać z życia, robić swoje, nie oddawać się smutnym rozważaniom, może i tak...

W każdym razie – moja konkluzja na ten moment jest taka: róbmy swoje, ale też pomagajmy jak tylko możemy.
Razem jesteśmy wiele w stanie zdziałać.
Wspólnie damy radę.

Macha do Was łapką Zabawka Roku!

Myślimy już o świętach, to daje trochę nadziei, że będzie ciepło rodzinnie, lepiej, a nawet może i… dobrze i że – przetrwamy!

Ps.

Oglądajcie i słuchajcie 1 grudnia Radio Dla Ciebie o 18:00 – na antenie radia oraz w streamingu na YouTube wykonamy pięknie repertuar „Romantic Duets” (z Anną Radziejewską – mezzosopran i Krzysztofem Trzaskowskim przy fortepianie).

Zaś na Sylwestra zapraszam do Milanówka – Stare Kino i koncert w stylu Retro z poczęstunkiem i lampką szampana o północy (prócz mnie Rafał Grozdew – tenor, Bartłomiej Zajkowski – fortepian)

Do zobaczenia!