DZIEŃ MATKI - DZIEŃ DZIECKA

Blog graficzny

Czy może być piękniejsze święto? Pamiętam, jak przeżywałam je po raz pierwszy, kiedy córeczka miała niespełna roczek. Dzień Matki. Choć to jedyne dziecko, to od chwili jej narodzenia, jak każda kobieta na świecie w tej sytuacji i w tym momencie – na zawsze stałam się mamą!

Gratuluję wszystkim mamom, także tym, spodziewającym się dzidziusia – życzę Wam uśmiechu, wiary, sił, dużo relaksu, żeby stres związany z macierzyństwem nigdy nie przysłaniał Wam jego uroków.

Dziecko jest sensem życia, spełnieniem... Istnieje oczywiście wiele dziedzin, w których się realizujemy, nie potrafimy bez nich żyć. Dla mnie tym pierwszym „dzieckiem” jest sztuka – muzyka, śpiew, belcanto. Ale choćby nie wiem co (przynajmniej dla mnie) największą wartością jest – teraz i na zawsze – rodzicielstwo. I dziękuję Bogu, że mam ją jedną... Nie każdemu jest dane zostać rodzicem. Wiem coś o tym. Doświadczyłam 10 lat życia w małżeństwie, tylko w parze (to też było cudowne), ale we trójkę to już jest pełnia szczęścia!

Kochani, pewnie już wszyscy wiecie, ale wyartykułuję to ponownie – otrzymaliśmy dotację z Narodowego Centrum Kultury dla naszego projektu „Baby Opera – streaming dla rodzin” w ramach programu #kulturawsieci. Będziemy realizować 4 premiery w miesiącu, według Waszego wyboru. Kiedy podano wyniki, nie wierzyliśmy – był to największy w historii program dotacyjny NCK, gdzie zgłoszono łącznie 5948 wniosków, a my jesteśmy wśród 1182 zwycięskich. Dziękuję Julicie Emanuiłow – naszej reżyserce dźwięku i obrazu oraz Dawidowi Ludkiewiczowi – pianiście, aranżerowi, za wiarę w powodzenie projektu i pracę, którą już wykonaliśmy. Dziękuję za zaufanie naszym patronom medialnym – Radiu Dla Ciebie, Chochlikowi Kulturalnemu i Presto Junior.

Tymczasem to od Was zależy jakie utwory będę kolejno nagrywać i prezentować w formie wideoklipu. Prosimy więc o Wasze typy – co mam wykonać dla Was w najbliższym czasie (muszą to być utwory niechronione – muzyka klasyczna lub dzieła współczesnych kompozytorów, którzy wyrażają zgodę na projekt, ewentualnie pieśni należące do domeny publicznej). A zatem – jakie utwory chcielibyście usłyszeć w czerwcu? Dyskusja toczy się na naszym profilu na facebooku, zapraszamy, każda propozycja będzie dla nas jakiś drogowskazem i chętnie zrealizujemy Wasze pomysły! https://www.facebook.com/OperoweZwierzaki/

Widzieliście już pierwszy odcinek projektu – „Barkę”? A „Noc” do muzyki Marcina Nierubca i słów Adama Zagajewskiego? Odwiedźcie nasz kanał na youtube i playlistę „Baby Opera – streaming dla rodzin”:

https://www.youtube.com/watch?v=XO3y8lxi5iQ&list=PLaaZBEb9M7Qam0NPbKBkYjmZkk-54q8i3

Jeszcze w tym tygodniu czeka nas premiera pieśni Dvoraka – na Dzień Matki oraz „Ave Maria” Schuberta.

Mamy dla Was także promocję: dziś ostatni dzień – rabat 10% na Operowe Zwierzaki! Nie zapomnijcie wpisać hasła KIDDOSTYLE. Zaglądajcie na naszą stronę – będzie dużo nowości wydawniczych, w najbliższym czasie biografia Bogny Sokorskiej i Stanisława Gruszczyńskiego w formie cyfrowej oraz nowy Operowy Zwierzak – KOALA.