Co ludzie powiedzą – blog przedświąteczny

Blog graficzny

Kończy się trudny rok.

Ciesząc się, że przetrwaliśmy i mamy się dobrze, wciąż karmimy się optymizmem i nadzieją.

Niedawno ktoś mi zwrócił uwagę, że moje śpiewające zabawki "psują" mój "wizerunek". Wizerunek śpiewaczki, artystki, divy czy nie wiem, czego jeszcze (w zależności od tego jakie kto ma wyobrażenia)... Operowe Zwierzaki, które są moim pomysłem, pasją, miłością, naszym symbolicznym "dzieckiem", które wspierają rozwój dzieciaczków i powodują, że od 2018 roku dzieci te mają kontakt z klasycznym śpiewem od kołyski, te śpiewające moim głosem pluszaki miałyby coś psuć? I to we mnie...?

Pamiętam czasy, kiedy nie było jeszcze Baby Opery, a była już na świecie jej główna inspiracja czyli nasza córeczka. Jeździliśmy wtedy razem na koncerty, karmiłam ją w garderobie czy kulisie (to było "niezręczne" w oczach niektórych osób). Brałam ją czasem ze sobą w ramiona przy tzw. lżejszych koncertach na scenę i tak z nią śpiewałam, a jak zaczęła już pełzać i chodzić, to wskakiwała nawet sama, co jednym bardzo się podobało, a inni mnie za to potępiali. "Ona wszędzie z tym bachorem!" – mówili za moimi plecami. Ale nawet w dawniejszych czasach, jak nie było na świecie ani pluszaków, ani Irmy, tylko małżonek w czystej postaci, który towarzyszył mi niemal na wszystkich próbach i koncertach, to również znaleźli się tacy, którym przeszkadzał. "Nie zrobisz kariery, nie będziesz lubiana" – wróżyli i doradzali.

Na wszystkie te uwagi miałam intuicyjnie tylko jedną receptę – wyrzucić z głowy, zapomnieć i kontynuować swój rozwój.

Przypomniałam to sobie przy okazji tematu "psucia wizerunku".

No i mam takie przemyślenia jednoznaczne....

Bo nawet gdyby psuły (Operowe Zwierzaki) mój niby "wizerunek", to przecież nie porzuca się miłości, prawda?

...

Święta już za 2 dni! Cieszycie się? Uwielbiam obserwować w tym czasie dzieci, tę dziecięcą radość oczekiwania na Wigilię, choinkę i prezenty…

A my mamy dla Was prezent w postaci nowego świątecznego słuchowiska „Jak Gabi i mysia rodzina przegnali Głosy Ciemności”. Scenariusz: ja i Irma Reczeniedi (która gra także rolę Myszek, a tatuś – ojca rodziny Wąsacza). Będzie ono grane w pierwszy i drugi dzień świąt w Radiu Dla Ciebie, a potem w Sylwestra. Po premierze w radiu będziecie mogli nieodpłatnie pobrać słuchowisko z naszej strony.

Na Sylwestra zapraszam do Milanówka na koncert "Retro". Myślę, że będzie bardzo nastrojowo.

→ Stare Kino, Milanówek, wieczór sylwestrowy od godz. 21:00; wystąpi także Rafał Grozdew – tenor i Bartłomiej Zajkowski – pianista.

Życzę Wam z całego serca i duszy:

Abyśmy nabrali sił

Abyśmy znaleźli czas na nowe przemyślenia

Abyśmy byli sobie nawzajem życzliwi

Abyśmy żyli pełnią życia i nigdy nie zadawali sobie pytania typu: "co ludzie powiedzą"

Abyśmy potrafili zapomnieć o troskach i szybko mogli cieszyć się tak potrzebnym nam wszystkim Pokojem

...

Pięknych Świąt 2022 i pełnego miłości 2023 roku!

...

Justyna z Rodziną

<3 

fot. Małgorzata Jasińska NIDA