Matka

Blog graficzny

Mam 46 lat. Od tej chwili nie będę już ukrywać swojego wieku.

Czy poczucie przemijania jest dla kobiety czymś trudnym? Zbyt dobrze znamy odpowiedź. Niemal każda z nas przez to przechodzi. Otoczone przez społeczeństwo i media kultem młodości, frustrujemy się każdą zmianą w wyglądzie.

Odkąd pamiętam byłam definiowana przez wygląd, ciągle słyszałam: „Jaka jesteś śliczna”, „Jak pani pięknie wygląda” itp. Dziś występuje to znacznie rzadziej, bo słyszy się coś w rodzaju: „Nie bądź groteskowa w swojej obsesji zatrzymania czasu, jak inne”.

Żadna z nas nie czuje się z tym komfortowo, bo mamy przed sobą... nieuchronność.

Dlatego, proszę, przestańmy się oceniać po wyglądzie, przestańmy powierzchowną atrakcyjność traktować jako wartość nadrzędną.

To jest moje wyzwolenie, trochę z okazji Dnia Matki, trochę z Okazji Dnia Dziecka, które wczoraj obchodziliśmy. Jak powiedział Carl Jung, autor słynnej psychoanalizy: „Pierwszą połowę życia mamy dla innych ludzi, drugą dla siebie". Może tego powinnyśmy się trzymać?

…. 31. 05. 22, godz. 14:10

Tymczasem po wielu obowiązkach, pracy, która nie jest pracą a przyjemnością: koncertach, spektaklach i zajęciach ze studentami na Uniwersytecie w Kielcach, przebywam właśnie ze swoją córeczką na Stawach Walczewskiego, gdzie wypoczywam i resetuję się. Słońce świeci, zrobiło się cieplej, rozmyślam o tym czym jest… nie tyle cel życia, którego i tak nie odgadniemy, ale jego esencja. Korzystam z tego, że jest cicho, ciepło i świeci słońce. Czuję wdzięczność. Za to, że mogę podziwiać Naturę, pływające kaczki i czerpać przyjemność z tego, że nic nie muszę.

Dzień Dziecka. Jaka to radość pójść na koncert, do kina czy cyrku, otworzyć prezent, przytulić się do nowej zabawki.
Rodzice, nie ma nic piękniejszego niż kontemplacja chwili, w której dziecko z dużymi emocjami, adrenaliną, endorfiną otrzymuje od nas prezent, uśmiecha się, cieszy, ekscytuje.
Niech nasze życie będzie tak beztroskie jak ta chwila, kiedy dziecko otwiera prezent podarowany z miłością przez rodziców.

Mam 46 lat i nie będę tego już nigdy ukrywać.

Jestem dumna z tego, że zostałam mamą.

Co prawda w dojrzałym wieku, ale lepiej późno niż wcale, prawda?

Od chwili urodzenia córeczki kocham nad życie, kocham miłością czystą i bezwarunkową tak jak pewnie wszyscy rodzice.

Dziękuję, że zostało mi to dane. dziękuję Bogu za to wszystko, za najważniejszą rolę w życiu – rolę Matki.

Zapraszam Was na liczne moje koncerty w Polsce – w Krakowie, Nadarzynie, Wrocławiu, Ostrołęce, Sarnakach, Warszawie. Będę Was informowała o tym na bieżąco na naszej stronie facebookowej. Śledźcie nasze relacje, dobrze?

Przede wszystkim życzę wszystkim spokoju, odpoczynku, uśmiechu, harmonijnego rozwoju dzieci.
Niech wreszcie zapanuje pokój! W naszych umysłach i sercach ludzi, którzy o tym „decydują”...

Ps. Zdjęcie zrobione podczas podpisywania nowej płyty "Gloria Victis", której Baby Opera jest patronem (Fundacja Nowe Teraz)