Na czas Adwentu

Blog graficzny

Sypie śnieg, właściwie śnieg z deszczem - to zwiastun nadchodzącej zimy. Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania... Dzieci domagają się kupna kalendarzy adwentowych z czekoladkami; widziałam takie nawet dla zwierzaków - dla kotka i psa ze smakołykami. Co chwilę córeczka pyta, kiedy będą święta, kiedy Mikołaj, kiedy prezenty i czy miesiąc to dużo?

Wpadłam na pomysł, by stworzyć polskie Operowe Zwierzaki ze "Śpiewnikiem domowym" kompozytora XIX w. Zygmunta Noskowskiego i znanej poetki tamtej epoki Marii Konopnickiej. Utworów jest aż 50 - są one podzielone na 4 pory roku; z czego najbardziej popularna to "Zima zła". Nie jestem pewna, czy uda się zrealizować projekt... marzy mi się BabyOperowa Mysz, Borsuk, Krowa i Bocian. Na razie złożyłam wniosek o grant i marzę o tym, bym mogła zacząć nagrywać kolejne ścieżki. Chciałabym, aby w nadchodzącym roku powstało też coś w rodzaju polskiej bajki muzycznej... A teraz parę słów o projekcie. Otóż nowa koncepcja opiera się na przedstawieniu "Śpiewnika domowego" (elementarzu muzycznego) dla najmłodszych w formie innej niż płyta CD, warsztaty czy koncert - w postaci zabawki (przytulanki) z tzw. duszą. Celem

zadania jest przede wszystkim rozwój dzieci poprzez umożliwienie doskonałego startu przez stopniowe zanurzanie w kulturze muzycznej. Baby Opera od trzech lat zajmuje się propagowaniem idei rozwoju najmłodszych za pomocą muzyki klasycznej i śpiewu. Operowe Zwierzaki z powodzeniem wspomagają rozwój dzieci, prezentując dzieła Bacha, Mozarta czy Vivaldiego, które sprzyjają rozwijaniu kompetencji emocjonalnych i poznawczych. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć do muzyki polskiej - z piękną linią melodyczną i najlepszą polszczyzną. 

Nasz trzyletni dorobek to 15 wzorów Operowych Zwierzaków (Panda Lulu, Zebra Meggi, Lemur Kiki, Pingwin Gabi, Kot Mimi, Koala Pola i Sam). Stworzenie zabawki Sowa Fryderyk (z muzyką Fryderyka Chopina), Owieczki Glorii (z pieśniami sakralnymi) oraz Orki Fugi (z repertuarem dziecięcym). No i oczywiście produkty wirtualne: wydanie dwóch audiobooków - słuchowisk okolicznościowych dla dzieci - "Baranek z koszyka wielkanocnego" oraz "Mimi i święta", a także ebooka "Jak nauczyć się pięknego śpiewu oraz audiobooka "Sylabizator" - pomocnika w nauce czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Jeśli chcielibyście wprowadzić siebie i swoje dzieci w nastrój mocno świąteczny, to nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować Wam najnowsze moje słuchowisko "Mimi i święta". Znajdziecie je na naszej stronie w zakładce "Ebook i audiobook". Starałam się tchnąć w tę opowieść ducha miłości, zbudować nastrój przesycony oczekiwaniem na najpiękniejsze święta, chciałam pokazać kochającą się rodzinę. Nie każdy ma takie doświadczenia... Bohaterem opowiadania jest Kot Mimi, którego właściciel to empatyczny chłopiec o imieniu Antoś. Podczas tej krótkiej historii wigilijnej upewniamy się w odwiecznej prawdzie, że znacznie lepiej jest dawać niż brać. Słuchowisko okraszone jest takimi kolędami, jak: "Cicha noc", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna panna", "Gore gwiazda Jezusowi", "Bóg się rodzi". Będę wdzięczna za komentarze, jak się Wam, a zwłaszcza Waszym dzieciom podobało.

Na koniec wyjawię (nie chwaląc się), że nasza córeczka powiedziała: "To jest najpiękniejsze słuchowisko jakie w życiu słyszałam" :) Ale Irma kocha muzykę. I koty. I mamusię.

fot. Dobrephoto.com