Sylabizator

Blog graficzny

Wiem, że stale piszę o nowym projekcie, jakim jest Sylabizator, a końca pracy przy nim nie widać i ciągle zmieniam termin premiery, sama nie bardzo mając pojęcie, kiedy to nastąpi. Ostatnio dużo się dzieje u mnie – pod względem artystycznym (o czym za chwilę), ale to „normalne”, natomiast nie wszystkie prace wykończeniowe nad Sylabizatorem są zależne ode mnie. I stąd takowe opóźnienie, za co serdecznie przepraszam.

Za chwilę jednak zapewne Sylabizator będzie na naszej stronie dostępny, dlatego też kilka słów o nim.

Sylabizator to samouczek przedszkolaka Zadaniem jego jest pomoc dzieciom w nauce czytania. Składa się on z dwóch zestawów: muzycznego (audiobook) i graficznego (kolorowanka). Co ważne – sylabizator będzie do samodzielnego pobrania. Tzn. jest to produkt wirtualny, a więc po złożeniu zamówienia po chwili otrzymacie Państwo na maila 24 ścieżki dźwiękowe, a także piękną kolorowankę – również do samodzielnego wydrukowania na zwykłej biało-czarnej drukarce domowej (są to 24 rysunki wraz z sylabami i słowami).

To nie jest zwykły alfabet, ale autorski rodzaj edukacji, opartej na sylabach, stworzony i śpiewany przeze mnie z repertuarem klasycznym (Mozart, Schubert, Moniuszko, Rossini), ale nie tylko klasycznym, bo mamy np. także pieśń „Hej, Sokoły!”.

Kolorowanka pochodzi z ręki znakomitej artystki Laury Rumi. Na ilustracjach mamy oczywiście sporo odniesień do terminów muzycznych, np. CY jak cymbałki, DU jak Dudy, A jak akordeon, HA jak harfa itd., a także nazwy zwierząt i podstawowych przedmiotów oraz słów, które odnoszą się do jedzenia (stąd O jak ogórek, MA jak mandarynka, KO jak kokos, JE jak jeżyna itd.). A co usłyszymy? 24 piękne utwory, śpiewane przeze mnie na odpowiednich sylabach, np. główny motyw z „Can-cana” Offenbacha, pieśń ludową „Kukułeczka”, „Normę” Belliniego czy „Wariacje” Mozarta. Będziecie na pewno zadowoleni, bo jak zwykle towarzyszy mi Dawid Ludkiewicz (piano, aranżacje), a reżyserem nagrania jest niezawodna Julita Emanuiłow.

Dziecko kojarzy daną sylabę za pomocą połączenia dwóch zmysłów – słuchu i wzroku. Słyszy ją w muzyce, na danym utworze i widzi sylabę oraz zaczynające się na nią przedmioty, instrumenty, zwierzęta itp.). Po wydrukowaniu kolorowanki czeka Was wspaniała przygoda w formie swobodnej zabawy. Chociaż nie ukrywam, że my rodzice musimy też nieco naszym pociechom w tej przygodzie dopomóc.

Sylabizator to oryginalny muzyczny elementarz.

Nauka czytania przez sztukę i zabawę.

Idealny pomocnik przedszkolaka.

Na tym filmiku pokrótce o idei wraz z małym pokazem z podwórka :) https://www.youtube.com/watch?v=_2Sdu5S8Ug0

Za tydzień zapraszam Was na trzy koncerty! Niesamowita kumulacja, dzień po dniu... (co rzadko się ostatnio zdarza). Otóż:

1 maja – w Święto Pracy odbędzie się koncert polsko-węgierski z dużą ilością pieśni węgierskich, a poprowadzi go mój mąż Gabor (w ramach The European Festival od Music Akademies). Przy fortepianie zaś Małgorzata Piszek z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Link do transmisji tu:

https://www.youtube.com/watch?v=01Z63qd7wm8

2 maja – w Święto Flagi nadamy transmisję z sali koncertowej z Żyrardowa (przekrój historycznych pieśni patriotycznych), gdzie wraz ze mną usłyszymy Macieja Klocińskiego (słowo i muzyczna oprawa)

3 maja – w Święto Konstytucji 3 maja wykonam wraz z artystami Polskiej Opery Królewskiej nowo odkrytą kameralną operę z XVIII w. „Słowik” Macieja Kamieńskiego wraz z Capella Regia pod dyrekcją Krzysztofa Garstki

https://www.youtube.com/channel/UC-m28nt18Ep1aSp8bZIgLfQ

Gorąco zapraszam na wszystkie wydarzenia! Będzie można otrzymać bezpośredni link z mojej strony zawodowej: https://www.facebook.com/reczeniedi

Dobrego tygodnia!