Plany noworoczne i nagroda FENIX

Blog graficzny

Nowy Rok rozpoczął się hucznie mimo wszelkich zakazów...

Czas na życzenia noworoczne przeminął, mimo tego jeszcze raz pragnę życzyć wszystkim zdrowia i szczęścia i wreszcie – zwykłej normalności; jak co roku, choć teraz tym bardziej – Sztuki przez duże „S”, muzyki od kołyski, prawdziwego piękna.

Dziękuję za waszą obecność u boku Baby Opera.

Początek roku to czas na rozpisanie najbliższych i w perspektywie – dalszych planów, nawet takich na 5 lat wprzód. Chciałabym, żeby Baby Opera rozrosła się do rozmiarów międzynarodowego imperium, dla dzieci, których rodzice pragną wychowywać swoje potomstwo w duchu wartościowej muzyki klasycznej. Czy tak się stanie zależy od mojej determinacji, konsekwentnej realizacji planów, wytrwałości. Za 5 lat widzę siebie nie tylko jako śpiewaczkę i właścicielką firmy, ale też jako pedagoga śpiewu z prawdziwego zdarzenia – wówczas będę już miała większe doświadczenie w dydaktyce. Może zaproszę studentów belcanta na warsztaty do Milanówka, a może spotkamy się w Tokio czy Melbourne? Czy marzenia nie są po to, aby je spełniać?

A tymczasem trwa akcja, a właściwie dyskusja, wręcz awantura – szczepić się czy nie. Niech każdy podejmie decyzję w swoim rozumie i sercu. Ja już ją podjęłam i jako nauczyciel (mimo protestów kilku śpiewaków – „ekspertów” pragnę zaszczepić się w terminie najbliższym czyli etapie 1). Chcę, by udało mi się zrealizować wszystkie marzenia, bym była dumna z tego, że kontynuowałam swoją misję nawet w tak trudnych czasach.

Muszę się jeszcze czymś pochwalić – Owieczka Gloria otrzymała wyróżnienie na konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIX. Spośród 350 tytułów wydawniczych i produktów kapituła przyznała nam wyróżnienie w kategorii MULTIMEDIA. Cieszymy się ogromnie, bo która zabawka poza Owieczką Glorią może wyśpiewać dzieciom pieśni na cześć Pana? Czyż jest Słowo bardziej godne opery, aniżeli Ewangelia, Dobra Nowina? Baby Opera proponuje niezwykłą zabawkę dla osób poszukujących Boga. Gloria w repertuarze posiada znane pieśni chrześcijańskie, takie jak: „Ofiaruję Tobie Panie mój”, „Pan jest Pasterzem Moim (Psalm 23)” i „Wszystko Tobie oddać pragnę”. Jest tu również m.in. inkantacja „Baranku Boży” i utworów z repertuaru światowego: „Alleluja” Haendla, „Panis angelicus” Francka, a także „Laudate Dominum” Mozarta. Słuchanie takiej muzyki koi nie tylko zmysły, ale i duszę :) Owieczka Gloria to piękny prezent dla dzieci – świetnie nadaje się na Chrzest, a także na roczek i dwa dla wierzących rodziców. Dziękujemy za to ważne dla nas wyróżnienie!

W sercu wezbrały wielkie nadzieje na 2021 rok... Niech będzie dla nas wszystkich łaskawy.