Wrześniowe słońce

Blog graficzny

Wrzesień, chociaż się dopiero rozkręca, jest dla nas obfity w wydarzenia kulturalne i biznesowe. Tydzień temu wzięliśmy udział w targach Kiddostyle z transmisją na żywo, która zaowocowała w licznych klientów oraz zakupy w naszym sklepie babyopera.pl, z czego bardzo się cieszę i za co dziękuję wszystkim nowym i „starym” BabyOperowiczom oraz organizatorom targów. To świetne inicjatywa, dzięki której możemy spotkać się, nie wychodząc z domu; i podczas której mogę zaprezentować Zwierzaki wprost ze swej jadalni w Milanówku.

Jak wiecie w dalszym ciągu dodajemy do każdej przesyłki, do każdego Operowego Zwierzaka – dużego czy małego – nasze maseczki ochronne w czarno-białych i szarych kolorach. To taki prezencik związany z nieszczęsną pandemią – ale zawsze z pozdrowieniami ode mnie (mocno muzycznymi) i wiarą w to, że wkrótce będziemy mogli wrócić do normalności.

Dwa dni przed targami wzięłam udział w festiwalu Ostrołęckie Operalia z Jakubem Milewskim w roli śpiewaka, dyrygenta, prowadzącego oraz dyrektora tegoż festiwalu. Było to cudowne przeżycie; podziwiam tego młodego artystę całym sercem. Towarzyszyliśmy na scenie wielkiej polskiej aktorce Teresie Lipowskiej. To jest zaszczyt móc pracować z tak niezwykłą pod każdym względem osobistością. Pani Teresa posiada kunszt artystyczny, niebywałą formę życiową, zdrowie i humor. Może to jest klucz do długowieczności...? Optymizm, serdeczność, czerpanie z życia pełnymi garściami – bez względu na to, jakim ono jest. Bo przecież każdy z nas ma swoje rozterki... A tu widzimy szczery uśmiech i serce na dłoni.
Relację z tego koncertu można obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.moja-ostroleka.pl/art/1599248319/na-scenie-przy-kupcu-wybrzmialy-utwory-w-ramach-koncertu-tylko-mi-ciebie-mamo-zdjecia-wideo


W ubiegłym tygodniu zostałam zaproszona do dwóch audycji radiowych. Najpierw gościliśmy w naszym domu Katarzynę Błaszczyk z „Torby reportera i podcastera”. Podczas naszej rozmowy powstał reportaż pt. „Operowo dla dzieci”; można go odsłuchać w czwartym programie Polskiego Radia.
Nazajutrz udzieliłam wywiadu dla Polskiego Radia Dzieciom do audycji „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem”. W obu przypadkach to była czysta przyjemność i świetna zabawa. A godzinnego programu stricte dla dzieci można posłuchać w tym podkaście: https://www.polskieradio.pl/18/4775/Artykul/2580576,Operowy-podwieczorek-muzyczny

Cieszę się, że mam tak dużo pracy we wrześniu. W październiku rozpoczynam rok akademicki jako

wykładowca emisji głosu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie mogę się doczekać! Ponadto mam do zaprezentowania jeszcze 8 wideoklipów w ramach programu Kultura w sieci i naszego projektu „Baby Opera – streaming dla rodzin” w serwisie YouTube. W planach jest nagranie i udostępnienie kolejno: Arrietty Rossiniego „La pastorella delle Alpi” (czyli Pasterka alpejska) – wykonam ten utwór siedząc na Norisie czyli na zaprzyjaźnionym koniu Wojtka Kuszko. Będzie też powrót do Moniuszki, a więc „Krakowiak” – „Niech się panie stroją w pasy” oraz utwór naszego aranżera i kompozytora Dawida Ludkiewicza: „Kajtuś czarodziej”. W następnych terminach: Bach, Różycki, Szymanowski oraz wszystko czego sobie zażyczycie w ramach tej inicjatywy. W planach jest także angielska ballada średniowieczna, ale to już niespodzianka. No i jeszcze coś z muzyki francuskiej – wkrótce na naszym kanale Baby Opera na YouTube.

Mamy teraz na Mazowszu, tak jak pewnie w całej Polsce, słoneczną, wręcz upalną pogodę.
Codziennie bywamy na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Bawimy się tu w piasku, pływamy, izolujemy od stresów. I gdy Irma oddaje się zabawie, ja rozmyślam o kolejnych projektach, o tym jak mogę się dalej rozwijać, jak wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom.


Moja dobra rada: korzystajcie na ile tylko możecie z tej cudownej pogody, ze słońca, które dostarcza nam energii, pomaga w produkcji witaminy D, poprawia humor i samopoczucie, dając radość życia.


Powiem wam jeszcze na marginesie, co mi się miłego przydarzyło ostatnio. Pewnego wieczoru przyszła do mnie Dobra Wróżka – Nina Nowak Ejsmont, kreatorka mody, która podarowała mi wiele oryginalnych kreacji. Chciałabym je zaprezentować w kolejnych moich wideoklipach, dziękując jej za pamięć o mnie, jej wielkie serce a także talent modowy.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, które spodziewają się dzidziusia. Bo nie ma nic piękniejszego. To bardzo dobry czas zarówno dla kobiety jak i maluszka, który już od szóstego miesiąca życia płodowego nas słyszy. Dlatego już od tego momentu podajemy dzieciom muzykę w czystej formie, tak, by pomagała im się rozwijać w poczuciu harmonii i szczęścia.
Gdybym mogła mieć dzidziusia, to bym się przecież nie zastanawiała... Bo czy może być coś wspanialszego niż nowe życie?

Pięknego letniego czasu wszystkim BabyOperowiczom!