Pocztówka z wakacji 2020

Blog graficzny

Czasem po prostu nie ma weny do pisania...

Siedząc nad pustym arkuszem rozmyślam o... piękności, która rodzi się ze sztuki i wiary, o radości z bycia tu i teraz, o koronawiru- czy jak niektórzy mówią -świrusie, o dziwnych „przypadkach” w życiu lub o wyrzucaniu z siebie zadr i niesnasek. Myślę o śmierci, oswajam ją – zaczynam tworzyć w głowie coraz bardziej pokaźną listę znanych mi osób, które zmarły... od małej Madzi z sąsiedztwa po młodą przyjaciółkę czy dobrego dyrektora teatru. Ile wspaniałości pozostawili po sobie, choćby tylko w moim sercu. Śmierć jest czymś, czego człowiek obawia się najbardziej, a przecież jest sprawą pewną i naturalną. Jednym słowem rozważam, tzn. próbuję zgłębić owe tajemnice i odnajduję coraz częściej w wielu napotkanych sytuacjach życia codziennego – SENS ISTNIENIA. To wszystko jest fascynujące!

Ostatnio doświadczyłam takiego uczucia, głębokiej wiary w sens „tu i teraz” podczas próby do nowego prawykonania... Przygotowuję się do prapremiery Oratorium „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” Andrzeja Głowienki - 13 sierpnia o godz. 21:00 – zasiądźcie, proszę wygodnie przed telewizorami. TVP3 czyli wszystkie telewizje regionalne będą nas transmitować na żywo z Kalwarii Pacławskiej. A ja w kreacji od La Metamorphose... Ta suknia jest dziełem sztuki sama w sobie. Bardzo doceniam pracę dwóch polskich projektantek, które ostatnio podbiły świat mody paryskiej – są to siostry Małgorzata Szczęsna i Ewa Gawkowska. Dziękuję za Wasz talent!

Co nowego w projekcie Kultura w sieci? Baby Opera przygotowuje następujące utwory:

„Miłość ci wszystko wybaczy” z repertuaru Hanki Ordonówki, „La vie en rose” z repertuaru Edith Piaf i naszej Wiery Gran oraz „Pamiętam ciche, jasne, złote dnie” do muzyki Mieczysława Karłowicza z tekstem Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Zasugerowaliście nawet pójście w stronę muzyki, którą szanuję, ale której nie uprawiałam nigdy – chodzi o utwór Metalliki: „Nothing Else Matters”. Haha! Szczerze mówiąc – spodobałaby mi się taka konwencja z samym pianem i jak tylko otrzymam licencję – zaśpiewam dla Was tę najpiękniejszą heavymetalową balladę – to klasyka gatunku. Czy widzieliście ostatni nasz klip z serii „Baby Opera – streaming dla rodzin”? To „Leć, melodio” z tekstem powstańca Janusza Kozłowskiego i muzyką Dawida Ludkiewicza – specjalnie na 1 sierpnia; wzruszenia murowane: https://www.youtube.com/watch?v=fQiI8T2l8NE

Koale Pola i Sam czekają na nowych właścicieli. Oj, udała nam się ta pierwsza partia! Niby torbacz, a miś :) A co i jak śpiewa (z modułem pieska)... Zobaczcie sami:

https://babyopera.pl/pl/glowna/28-koala-pola-i-sam.html

Słońce, muzyka, którą uwielbiam i kawa mrożona – to są moje polskie wakacje 2020.

Dziś bez weny – wybaczcie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników Operowych Zwierzaków! Dobrych wakacji. Ładujmy akumulatory w naszym pięknym polskim słońcu!