Baby Opera jest wydawcą!

Blog graficzny

Kochani, uroczyście ogłaszam, iż kilka dni temu zostałam wydawcą e-booków i własnych książek. Będę je udostępniać na naszej stronie jako produkty wirtualne – dla każdego, w przystępnych lub nawet symbolicznych cenach. Z przypisanym numerem ISBN (uważam to za osiągnięcie :).

Jak się domyślacie, publikacje te będą dotyczyły muzyki, śpiewu, belcanta, edukacji, rozwoju artystycznego, a także wszechstronnego rozwoju najmłodszych. Będą bardzo inspirujące i motywacyjne. Planuję wydać biografie wielkich śpiewaków operowych – Bogny Sokorskiej i Stanisława Gruszczyńskiego, jako że jestem ich autorką na papierze, a także swoje młodzieńcze opowiadania, również związane z muzyką.

Zapraszam Was na premierę pierwszego e-booka Baby Opery. Będzie to 35-stronicowy poradnik dla wokalistów „Jak nauczyć się pięknego śpiewu?”, oparty na moich doświadczeniach wokalnych – wieloletniej edukacji u mistrzów wokalistyki oraz w oparciu o praktykę pracy w zawodzie śpiewaczki operowej.

Dopieszczałam go ostatnio dzień i noc, ale udało się! Dziękuję mojej rodzince, że to wytrzymała, dziękuję mojemu redaktorowi Łukaszowi Bernademu oraz trenerowi biznesu Marcinowi Osmanowi za motywację i narzucenie tempa pracy. Dziękuję wszystkim swoim pedagogom, a przede wszystkim Jagnie Sokorskiej-Kwika – mojej maestrze i przyjaciółce za opiekę wokalną i artystyczną po dziś dzień (córce wielkiej Bogny Sokorskiej, u której miałam zaszczyt uczyć się śpiewu na początku swojej drogi). Pisząc ten e-book przeżywałam jednocześnie wzloty i upadki – z jednej strony była przepiękna pogoda, więc siedziałam w ogrodzie i dużo pisałam ręcznie (!), z drugiej strony irytowało mnie to, że nie potrafiłam się dostatecznie skupić.

A teraz krótko – o czym i dla kogo ten e-book.

"Jak nauczyć się pięknego śpiewu" jest skondensowaną formą odpowiedzi na liczne pytania dotyczące głównych problemów wokalnych. E-book dedykowany jest wszystkim adeptom sztuki marzącym o śpiewie, niezależnie od stylu, w jakim się obracają. W nauce belcanta występują elementy, które pozornie ze śpiewem nie mają wiele wspólnego, a są właściwe każdej dziedzinie, w której chce się dojść do mistrzostwa. Nie sposób przecenić sprawy psychiki, nastawienia, wiary w siebie, sztuki opanowywania własnych lęków i ograniczeń. Sam warsztat, nawet najdoskonalszy, nie wystarczy, by pięknie śpiewać... Zapraszamy do lektury!

Być może e-book to za mało, by zrozumieć należycie tajniki śpiewu; pewnie wkrótce wydam też coś w rodzaju audiobooka, gdzie będę mogła zaprezentować ćwiczenia wokalne dla tych, którzy chcą samodzielnie rozwijać swoje umiejętności.

Premiera „Jak nauczyć się pięknego śpiewu?” już w tym tygodniu na naszej stronie!