Lwica Biznesu

Blog graficzny

W poniedziałkowy poranek chciałoby się wstać z wielką nową energią do działania. Tymczasem zmogło mnie przeziębienie, więc po dwóch spektaklach „Wesela Figara” zaśpiewanych jakimś cudem z chorym gardłem, zaległam na dwa dni w łóżku z laptopem przed oczami. Popijając kawkę z mlekiem migdałowym, delektując się ciszą (bo córeczka w przedszkolu), próbuję podsumować ostatnie kilka dni.

Otóż „news” numer jeden jest taki, iż nieoczekiwanie zostałam Lwicą Biznesu! Brzmi dobrze, prawda? O, tak – to wielkie wyróżnienie, które spotkało mnie już po półtora roku prowadzenia firmy Baby Opera, która jest bardziej naszym „dzieckiem”, najważniejszą misją, spełniającym się marzeniem niż czymkolwiek innym. A przecież nie tak dawno były tylko dwa modele zabawek. Początkowo wpadłam na pomysł stworzenia śpiewającej PANDY (z muzycznym zestawem wyciszającym), następnie wymyśliłam ZEBRĘ (z zestawem aktywizującym), wkrótce aktywizującego LEMURA i uspokajającego PINGWINA. Następnie powstał KOT i PIES (śpiewające w oryginalnych językach). W maju ubiegłego roku stworzyliśmy wspólnie z fanami na facebooku i instagramie miniatury – juniorów do wszystkich sześciu Operowych Zwierzaków; mamy także Jednorożce z muzyką polską i dziecięcą, Owieczkę z pieśniami uwielbienia, śpiewające poduchy, a za chwilę będziemy też tworzyć mamę i dziecko KOALĘ oraz SOWĘ z kompozycjami największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wszystkie zabawki Baby Opera wspomagają rozwój dzieci!

Jeśli chodzi o nagrodę – statuetkę „Lwica Biznesu 2019”, zdobytą w plebiscycie organizowanym przez magazyn Law Business Quality – jest to dla mnie i zaszczytne i po prostu bardzo miłe wyróżnienie. Cieszę się, że znalazłam się wśród kobiet, które swoją odwagą i determinacją pragną zmieniać świat. Na galach, koncertach, eventach, spotkaniach promocyjnych, w teatrze i operze spotykam też prawdziwe gwiazdy... Dziękuję, że mogę liczyć na Wasze otwarte serca, życzliwość i zrozumienie. Tym razem wśród nagrodzonych (statuetką Gwiazda o wielkim sercu) znalazły się m.in. dr Irena Eris, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Kasia Miller, Maria Niklińska, Iwona Guzowska, a także znany i lubiany mężczyzna Tomasz Ciachorowski – przeuroczy gość!

A wracając na ziemię... tak sobie myślę... Dlaczego największym hitem w naszym sklepie internetowym jest nadal Panda Lulu...? Dlaczego chcecie kupować tylko zabawki dla niemowląt? Dlaczego muzyka klasyczna, a nie np. polska muzyka rozrywkowa w wydaniu naszego Jednorożca dla dzieci 3+? Odpowiedź na pierwsze pytanie: bo kochacie misie, bo dzidziusie są najważniejsze i nieba byśmy im przychylili... No i dlatego, że mój „klient” to osoba z ogromną wrażliwością, która naprawdę głęboko kocha muzykę i ma wielkie potrzeby, by nakarmić duszę i ucho pięknem. To nie są ludzie, którzy chodzą do filharmonii dla snobizmu. Nie; to są wrażliwe istoty, które mają aspiracje. To zaszczyt, że mogę tak często mieć z Wami kontakt, a mój głos poprzez muzykę mistrzów wycisza, stymuluje, a czasem też rozwesela Wasze dzieci.

Dziękuję raz jeszcze organizatorce wydarzenia Ilonie Adamskiej, pianiście i kompozytorowi Dawidowi Ludkiewiczowi, Telewizji ATV oraz Renacie Gajowy za piękną kreację od L'attore. To moje „klimaty” :)