Familia się powiększa...

Blog graficzny

W ten senny listopadowy poranek poszukuję inspiracji chopinowskich... Moje serce czuje, że najlepszym zwierzakiem, reprezentującym nas w świecie z utworami Chopina, będzie... sówka. Frederic – bo tak już ją/jego nazwaliśmy pojawi się być może jeszcze pod koniec tego roku, ewentualnie z początkiem 2020.

Ciekawa jestem Waszych sugestii repertuarowych. Póki co ustaliliśmy z aranżerem Dawidem Ludkiewiczem, że będą to następujące utwory:

 1. Mazurek F-dur Op. 68 nr 3

 2. Etiuda E-dur Op.10 nr 3 („Tristesse”)

 3. Walc a-moll (Op. Posth.)

 4. Polonez As-dur Op. 53

 5. Mazurek cis-moll Op. 63 Nr. 3

 6. Etiuda c-moll Op.10 nr 12 („Rewolucyjna”)

 7. Koncert e-moll lub f-moll (fragment)

 8. Pieśń „Życzenie”

 9. Nokturn Es-dur Op. 9 nr 2

 10. Polonez A-dur Op. 40 Nr 1

 11. Scherzo h-moll Op. 20 cz. 2

 12. Preludium Op. 28 nr 7

 13. Preludium Des-dur („Deszczowe”)

 14. Pieśń „Śliczny chłopiec”

 15. Pieśń „Wiosna”

 16. Preludium E-moll Op. 28 Nr. 4

 17. Walc cis-moll Op. 64 nr 2

 18. Pieśń „Hulanka”

Kochani muzycy i melomani, pianiści, śpiewacy, chopiniści – działajmy wspólnie! Co powinno znaleźć się na liście utworów chopinowskich dla naszej Sowy? Czekam na Wasze pomysły!

I jeszcze jedno, Skarby: za niecały miesiąc Święta Bożego Narodzenia, na które wszyscy raczej bardzo się cieszymy; stąd mój apel: nie zostawiajmy zakupów świątecznych – prezentów na ostatnią chwilę. Nasi kurierzy DPD wprawdzie deklarują, że będą też pracować w weekendy, ale ile tych weekendów zostało? Już teraz uwijamy się z mężem, szwalnią i drukarnią jak w ukropie. A co będzie w grudniu? Jeśli chcecie, by Wasze prezenty w postaci Operowych Zwierzaków dotarły na czas, nie zwlekajcie i zamówcie już dziś.

Obecnie pracujemy też nad angielską i włoską wersją naszej strony-sklepu Baby Opera. Zerknijcie, bo można już co nie co podejrzeć: https://babyopera.pl/en/content/7-o-mnie

Włoską przedstawicielką Baby Opera jest Natalia Zajda, którą wkrótce poznacie.

Dobrego tygodnia!

Fot. Dorota Milewska, dobrephoto.com