Samodoskonalenie...

Blog graficzny

Każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej, i jeszcze przed narodzinami - „nieba” by mu przychylił. Często zadajemy sobie pytanie – w jaki sposób, za pomocą jakich środków możemy rozwijać dziecko? Muzyka jest jednym z bodźców najważniejszych. Dobrze by było, gdyby dobra muzyka towarzyszyła nam przez wszystkie młode lata.

Jednak nie jest konieczne, by posłać dziecko do szkoły muzycznej. Nie każdy potrzebuje takiej edukacji (nawet przyszły artysta!). Zacznijmy od tego, iż wystarczy, że damy niemowlęciu możliwość wsłuchania się w piękne i ponadczasowe melodie klasyczne...

Muzyka w moim przypadku była bodźcem do samodoskonalenia się. Teraz to co mogę zrobić, to podzielić się muzyką poprzez swój głos w zabawce – Operowych Zwierzakach Baby Opera, mając nadzieję, że dzieci ją polubią i będą miały z niej wielką korzyść w całym swoim życiu.

Myślę, że w ten sposób można zrównoważyć chociaż to, że dzieci nie mają w szkole muzyki. Czasem zastanawiam się, czy Polska jest jedynym krajem, w którym muzyka została odebrana dzieciom – na takim poziomie na jakim była niegdyś?

Gdyby wszystkie zawody świata były tak samo opłacane, to czy wybrałabym to co robię? Oczywiście, że tak. Śpiew i muzyka są całym moim życiem. Gdy budzę się rano, cieszę się, że jest dzień, nasza córeczka idzie do przedszkola, a ja wstaję zazwyczaj z energią i poczuciem szczęścia, że zaraz będę mogła wziąć się do twórczej pracy. Nigdy nie myślałam tak jak większość osób pracujących „dla kogoś”, które pod koniec tygodnia szaleją z radości „Piątek, piąteczek! Hurra, nie idę do roboty!”. Nie mam telewizora, nie oglądam wiadomości i dlatego może udaje mi się zachować równowagę, optymizm, wiarę w przyszłość.

A teraz konkret – pytacie mnie, kiedy powstanie Owieczka Gloria. Otóż niestety zauważyłam, że tworzenie nowych zabawek jest podobne do remontów... lubią się przedłużać. Wybaczcie mi, proszę tę lekką obsuwę, która dzieje się bez mojej winy. Bardzo się staram. Wy także – pomogliście mi na facebooku i troszkę na instagramie stworzyć prototyp nowego zwierzaka. Jestem Wam za to wdzięczna, moja wspaniała szwalnia także. Jesteśmy już o krok od dopięcia wszystkich szczegółów. Proszę zatem jeszcze o chwilę cierpliwości. Dążymy do samodoskonalenia, a Owieczka Gloria będzie naszą chlubą.