Kolejne spełnienie

Blog graficzny

Jednorożce są wśród nas! Jupii!!! Cieszę się jak dziecko, jak moja córeczka, jak przedszkolak!

Od pomysłu do całkowitej realizacji jeden miesiąc! I to w momencie zmiany siedziby – przeprowadzka, remonty, życie na kartonach :) Ale udało się! Tina i Tino są prześliczni. Tino wyszedł bardziej seledynowy niż niebieski i przez to jest jeszcze ciekawszy. Tina jest delikatnie różowa, urocza. Ci, co już się z nimi zapoznali nie są w stanie wybrać, który fajniejszy. My też. Dlatego w pokoju dziecięcym są oczywiście obydwa.

Jednak najwspanialsze jest to, że udało mi się dokonać wyboru repertuaru i imion – z Wami. Wyszło w końcu nie 10, a 12 utworów, co daje nam przeszło 28 minut muzyki!

Jest to polska muzyka rozrywkowa, bardziej dziecięca, ale nie tylko (bo są to także współczesne hity, przy których bawi się cała Polska).

Oto ostateczna lista:

 1. Konik na biegunach (oryginał: Urszula)

 2. Pszczółka Maja (oryginał: Zbigniew Wodecki)

 3. Biedroneczki są w kropeczki (oryginał: Katarzyna Sobczyk)

 4. Kaczka dziwaczka (oryginał: Fasolki)

 5. Hej, Sokoły (oryginał: Maryla Rodowicz)

 6. Trudne tango (oryginał: Justyna Reczeniedi i Krystian Adam Krzeszowiak)

 7. Przez twe oczy zielone (oryginał: Zenon Martyniuk)

 8. Jesteś szalona (oryginał: Marcin Miller)

 9. Puszek Okruszek (oryginał: Natalia Kukulska)

 10. Orkiestry dęte (oryginał: Halina Kunicka)

 11. Dmuchawce, latawce, wiatr (oryginał: Urszula)

 12. Serduszko puka w rytmie cha-cha (oryginał: Maria Koterbska)

W sumie nie wiem, jak tego dokonaliśmy w tak błyskawicznym tempie – razem z Dawidem Ludkiewiczem, twórcą aranżacji. Nagrywał mój głos Krzysztof Palczewski. Było krótko i do rzeczy. Ach, proszę – więcej takich teamów!

Baby Opera rozwija się wraz z wiekiem córeczki. Ona tak milusio podśpiewuje, przekręcając teksty. Najbardziej podoba jej się utwór „Jesteś szalona”. :) To drugi poziom naszych Operowych Zwierzaków. Po szlachetnych czarno-białych maskotkach dla niemowląt narodziła się potrzeba rozwoju motoryki, ruchu i kreatywności tańca. Dziecko 3+ potrzebuje koloru, rytmu, durowej tonacji. Hurra, właśnie wydaliśmy na świat śpiewające muzykę dance jednorożce!

To jakiego zwierzaka robimy teraz? ;)

fot. dobrephoto.com