• Tylko online

Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie

39,90 zł

„Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie” autorstwa Justyny Reczeniedi

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

„Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie” 

autorstwa Justyny Reczeniedi 

Ilustrowana biografia Bogny Sokorskiej - jednej z najwybitniejszych polskich śpiewaczek, sopranu koloraturowego, uczennicy legendarnej Ady Sari. Nazwana Słowikiem Warszawy w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych artystka występowała na obczyźnie, stając się niekwestionowaną gwiazdą europejskich teatrów operowych i większych sal koncertowych (Staatsoper w Wiedniu, Berlinie, Düsseldorfie, Zürichu i in.). Angielski krytyk muzyczny Ker Robertson pisał: Jest ona porywającym sopranem koloraturowym, największym od czasów Lily Pons, Grace Moore i Jeanette MacDonald. W moim odczuciu jest lepszą śpiewaczką niż Maria Callas. Jej głos, pozbawiony napięcia i wysiłku, pełen jest melodyjności. A kiedy śpiewa – jest nieziemsko piękna. 

Książka to cenny dokument odzwierciedlającym wielką sztukę wokalną artystki, dokument niejako „uwierzytelnionym” licznymi recenzjami, opiniami i bogatym zestawem ponad 120 zdjęć mistrzyni. W książce znajdziemy wypowiedzi osób, które znały Bognę Sokorską osobiście (m.in. wybitna śpiewaczka Maria Fołtyn, czołowy polski tenor - Wiesław Ochman, znany krytyk muzyczny – Bogusław Kaczyński, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej – Stefan Sutkowski, były trener reprezentacji polskiej, komentator telewizyjny – Andrzej Strejlau i wielu innych). 

Warto więc sięgnąć po ten ekskluzywny, wydany w sposób kunsztowny i innowacyjny album, by – jak pisze w przedmowie Jacek Chodorowski – przypomnieć sobie artystkę, która żyła sztuką i w sztuce – i którą nie na darmo nazwano „Słowikiem Warszawy”. 


ISBN 978-83-957795-3-4 

250 stron

Dodatkowe informacje

9 Przedmioty

Produkty powiązane

Produkty powiązane